HpFans-Bg.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HpFans-Bg.com

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВходПророчески Вести

 

 Мъртви спомени.

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Heru_EldA
Професор по Елфология
Директор на Хогуортс




Female
Leo Rooster
Възраст : 30
Дом : Грифиндор
Галеони : Хилиардерка xD
Брой мнения : 1269

Мъртви спомени. Empty
ПисанеЗаглавие: Мъртви спомени.   Мъртви спомени. Icon_minitimeВто 02 Авг 2011, 03:19

Пускам темата ядосана, разочарована и с кървяща душа. Заради безразличието, което всички допуснахме, за унищожената магия. Harry Potter Friends е лъжа. Само с Аня си пишем. Форума е минало, но приятелството трябваше да остане, нали? Уви. Всичко мина на фейсБОКЛУК и дори там не се поглеждаме. Не подминавайте обаче тази тема с безразличие, защото ако някой от вас е влязъл тук, значи има още капчица горчивина в себе си. Защото когато нещо спре да съществува, нека поне останат спомените. Не, не живея в миналото. Гледам напред, но аз не забравям коя съм и каква съм била. Не забравям миналото си, защото това е твърдата основа на моя настоящ живот. Прочетете тази хронология. Пишете каквото си искате, спомени. Нека те поне бъдат вечни.

Intoxicated - аз. Dead - Аня.

[13:06:10] Intoxicated.: а онзиден никъде във фейсбук не видях и едно "честит рожден ден, Джоан Роулинг или Хари Потър". Само аз написах подобно и 5 човека са го харесали
[13:06:19] Dead.: лол
[13:06:24] Dead.: странно
[13:06:44] Intoxicated.: а съм харесала много страници с цитати и разни неща, дори има и хп цитати понякога, а такова не видях.
[13:06:54] Intoxicated.: всички са забравили хари потър вече
[13:07:07] Intoxicated.: вече и никой не помни датите на рожденните им дни... не че аз ги помня
[13:07:48] Intoxicated.: а тея дни някаква ми писа:
[28.7.2011 г. 14:42:15] - : много извинявай ти ли си Ив от http://hp------.darkbb.com?
[28.7.2011 г. 14:42:48] Intoxicated.: Не, аз съм Heru_EldA oт бившия hpfans-bg.com
[28.7.2011 г. 14:42:55] - : аа кк

[13:08:22] Intoxicated.: и като видях колко е ГРОЗЕЕЕЕН форума, направо все едно мина черна лава през душата ми
[13:08:40] Intoxicated.: защото помня какви неща исках да направя, какъв грандиозен сайт бяхме замислили
[13:08:50] Intoxicated.: да е като карта... това щеше да е... щеше да е върхотно
[13:09:09] Intoxicated.: но беше твърде късно...
[13:09:39] Intoxicated.: двата най-добри хп сайта /но скучни!/ бяха стартирали още 2004-та...
[13:10:31] Intoxicated.: какъв вестник имахме, предмети... рп-та...
[13:10:34] Intoxicated.: гадно ми е.
[13:10:54] Dead.: и какво приятелство...
[13:11:00] Intoxicated.: да, най-вече това!
[13:11:03] Dead.: и всички са забравили вече.
[13:11:07] Intoxicated.: бяхме екип!
[13:11:07] Dead.: сякаш го е нямало изобщо
[13:11:44] Intoxicated.: да... всякаш с вълшебна пръчица всичко обрасна с плевели, изсъхна, огледалото се счупи и бе забравено
[13:12:49] Intoxicated.: ще се разплача
[13:13:09] Intoxicated.: не, няма
[13:13:54] Intoxicated.: ... да. Лавата се превръща в камък, но той е още топъл, още има частичка под него.
[13:15:07] Dead.: Звучи красиво. Като легенда. Представям си руини в гората, на някакво непознато на никой място. И под развалините още просветват вълшебните цветни пламъчета. Сякаш всичко спи, дреме в забрава и чака времето, когато ще се събуди отново
[13:16:00] Dead.: Сякаш е чакало векове и може да чака още толкова
[13:16:11] Intoxicated.: хп сайта ми беше мечта... вярвах, че ще си общуваме всички дори и след 10 години, как заедно ще се оплакваме как минава времето и как някой ден ще предадем титлите си на по-малките... но ние ще сме приятели, ще се виждаме. Но всичко всякаш бе захвърлено на боклука, дори не се намери наследник на трона...
[13:18:20] Intoxicated.: не вярвам, че някой ден ще се намери някой който самотно да обикаля тази вековна гора, да открехне мястото и да го възроди. Няма да се случи.
[13:18:23] Dead.: сякаш някой ни омагьоса и забравихме всичко, забравихме за какво сме се борили и за какво сме мечтали, всичко беше заличено и обвито в мъгла. а ние, в странно опиянение, продължихме да се движим напред без да знаем точно кои сме. и всичко изчезна...
[13:19:04] Dead.: изпразнихме се...
[13:19:10] Intoxicated.: съжалявам днешните деца че не са изпитали магията на хари потър, нито пък ще я изпитат. Тази магия... на приятелството. Магия беше всичко, магията и заличи всичко.
[13:19:45] Intoxicated.: айде тази хронология да я публикуваме във форума...
[13:19:50] Dead.: (rofl)
[13:19:53] Dead.: защо
[13:20:24] Intoxicated.: защото все някой може би ще си спомни тайнствения и зараснал път до хпфенс... и ще види това предсмъртно писмо от предишните владетели.
[13:20:49] Intoxicated.: Може би поне малко ще се натъжи
[13:20:56] Intoxicated.: а може би ще остави и своя спомен
[13:21:01] Intoxicated.: да направим тема: спомени
[13:21:44] Intoxicated.: или по-точно... Мъртви спомени
[13:21:48] Intoxicated.: или нещо друго
[13:28:45] Intoxicated.: а от фп фенс всички ли те поздравиха за рд-то?
[13:29:37] Intoxicated.: дали да не изключа в моя фейсбук напомнянето че имам рд и в скайп за да видя колко човека ще се сетят...
[13:32:27] Dead.: не знам, мен никой не ме поздрави, само ти
[13:32:42] Dead.: нито Мъри, нито Сти, никой
[13:33:00] Intoxicated.: омг, абсолютно никой от нета?
[13:33:03] Dead.: мхм
[13:33:09] Intoxicated.: това... толкова... студено.
[13:33:31] Dead.: големите приятели xD абсолютно всичко се забравя.
[13:34:23] Dead.: колкото и да е силно... не ми се ще да го вярвам. аз не им се сърдя, може да са нямали възможност да ме поздравят, например да нямат нет или да са на почивка, повече ми е мъчно как всичко загина и ние го оставихме да си умира... ах
[13:39:05] Intoxicated.: аа някакъв днеска е писал в 7 сутринта (!) в представяне
[13:39:09] Dead.: да, видях
[13:39:11] Intoxicated.: колко... наивно.
[13:39:12] Dead.: хах
[13:39:23] Dead.: кажи му, че е одобрен (rofl)
[13:39:28] Intoxicated.: да бе...
[13:39:44] Dead.: аз му четох героя xD
[13:39:46] Dead.: леле
[13:39:52] Dead.: това място е като прокълнато
[13:39:58] Dead.: толкова е страшно
[13:40:42] Dead.: а иначе Мъртви спомени беше добро име за темата
[13:44:44] Dead.: знаеш ли, всички мнения, които са от последния период на форума, са толкова ужасни. форумът беше заприличал на казарма. митко и поля се се карали на абсолютно всеки за абсолютно всичко, обиждали са се... някакво момиче беше писало в обсъждалнята пост от 3 реда, а те след това са написали, че трябва да сложат изискване за редовете като в РП постовете О.о ужас. или някой беше пуснал 2 поста едно след друго, да видиш какво става после... просто го изгубихме, духа, желанието и всичко тръгна с мъка.
[13:45:52] Intoxicated.: хах... ама сериозно. Идиоти не се търпят лесно. Но те наистина се държаха прекалено строго
[13:46:07] Dead.: защо да не се търпят, по дяволите
[13:46:16] Intoxicated.: просто много време във форума си бяхме само ние и изведнъж да дойдат новаци дето нищо не разбират и флуудят и пишат с грешки беше гадно
[13:46:17] Dead.: нима не можем да си спомним как сме писали и ние самите
[13:46:25] Intoxicated.: омг, помниш ли я оная СтефитУУУ
[13:46:26] Dead.: аз знам, че пишех с един милион грешки и то такива глупости...
[13:46:33] Intoxicated.: мда...
[13:46:37] Intoxicated.: и аз също.
[13:46:42] Dead.: не бива да се държим, сякаш сме най-великите, сякаш винаги сме били отгоре
[13:46:53] Intoxicated.: не, не помня да съм писала глупости. или поне не са ми се стрували такива
[13:47:00] Intoxicated.: аз дори сега в нито един форум не мога да флуудя
[13:47:03] Intoxicated.: просто... не мога.
[13:47:10] Intoxicated.: пиша дълги мнения за малки неща
[13:47:16] Dead.: да, но ако се бяха държали така и с нас, щяхме отдавна да сме се отказали от форумите и никога нямаше да стигнем до тук
[13:47:25] Intoxicated.: да.
[13:47:33] Dead.: да ни се бяха подигравали на героите например
[13:47:55] Intoxicated.: омг, да. моя какъв беше и го приеха. След година всички заедно си се смяхме на него
[13:49:26] Intoxicated.: само развалят форума новите дето сега се регистрират
[13:52:21] Dead.: ние направо смачквахме всичко. спомням си какви коментари на героите имаше... изброени всички правописни или смислови грешки, подигравки за всяко изречение... изкарвахме всичко глупаци и малоумници, просто се държахме точно като онези, от които сме се възмущавали и които тормозеха и нас едно време. и трябва да си го признаем. имало е моменти, когато съм си мислила, че наистина си го заслужихме - това форума да западне и приятелството ни да се разруши, просто направихме толкова много грешни неща.
[13:53:12] Intoxicated.: а мислехме, че е просто "на ниво"
[13:53:38] Intoxicated.: трябваше да се потрудят хората за да са част от нас
[13:53:45] Intoxicated.: но не беше вярно с такъв тон да им се пише
[13:53:46] Dead.: какво значи на ниво... нали всички се учат. нали за да се качи човек, трябва да тръгне отдолу
[13:53:52] Intoxicated.: и критикува
[13:53:59] Dead.: да бе, да не сме някакво елитно общество
[13:54:05] Intoxicated.: това беше първия урок... по правене на хубав герой
[13:54:28] Dead.: ние сме деца, които бяха по-зле от останалите и затова търсеха приятелство и подкрепа в интернет, защото не ги намирахме в истинския живот
[13:54:51] Intoxicated.: но наистина. за да пишем хубави рп-та, трябваше да имаме добра представа за героя на другите. а те само като писаха 4 реда, и то глупави неща.... нормално е да се иска поправка
[13:55:00] Intoxicated.: ама наистина не с такъв критичен тон все едно сме велики
[13:55:02] Intoxicated.: а те не са
[13:55:06] Dead.: е, не говоря за онези герои от по 4 реда
[13:55:12] Dead.: мхм
[13:55:22] Intoxicated.: да, това дето го написа по-горе е напълно вярно
[13:55:25] Dead.: сякаш всички бяхме от Слидерин xD
[13:55:51] Intoxicated.: омг, а получи ли имейл от хп фенс за рд-то? xD има такава... жалка опция, че форума ни помни.
[13:56:09] Intoxicated.: накрая на хп фенс - да
[13:56:12] Intoxicated.: преди - не
[13:56:15] Dead.: мхм
[13:56:22] Dead.: преди си бяхме искрени...
[13:56:26] Dead.: накрая не знам какво стана
[13:56:44] Dead.: всички се държахме като от слидерин
[13:57:11] Dead.: не бяхме мили, не приемахме новите, не защитавахме никой. издигнахме дебела стена около нашата "групичка" и само чистокръвни можеха да влизат в нея
[13:57:37] Intoxicated.: не помня да съм участвала де... последните месеци аз нищо не правех. Оставих всички да правят каквото си искат, а те си избиваха комплексите и пак съм аз виновна.
[13:57:45] Dead.: (rofl)
[13:57:51] Dead.: никой не те обвинява
[13:57:58] Intoxicated.: аз съм виновна, разбира се
[13:58:07] Intoxicated.: аз....
[13:58:08] Dead.: не е вярно, ние сме си виновни
[13:58:51] Dead.: просто нищо не се променяше, защото нищо не приемахме. и накрая като ни омръзна да се чепкаме с другите хора, започнахме да се караме ние
[14:00:07] Intoxicated.: оо, не. не ми го напомняй, моля те...
[14:00:14] Dead.: беше истинско и хубаво, докато не започнахме да се гордеем с това. беше хубаво, докато беше наивно. после станахме високомерни. щом си казахме такива неща...
[14:00:20] Dead.: да, и на мен ми е ужасно, като си спомням
[14:00:21] Intoxicated.: и тогава аз като реших да се намеся, стана още по-зле
[14:00:32] Dead.: но раната трябва да се отвори, за да се прочисти...
[14:00:33] Dead.: бля
[14:00:39] Intoxicated.: а исках просто да защитя...
[14:00:51] Dead.: да си стои затворена и гноясала по-добре :D не...
[14:01:06] Intoxicated.: не, тази рана няма да мине...
[14:01:08] Intoxicated.: белега си остава
[14:01:16] Intoxicated.: не, не е белег.
[14:01:20] Intoxicated.: още кърви за да е белег
[14:01:42] Dead.: не знам. уж продължихме да живеем без това, а все се връщаме на същото място и гледаме щетите
[14:03:41] Dead.: повтаряме една и съща картина във въображението си. превъртаме и превъртаме назад... дали е защото има нещо грешно, което трябва да се поправи? не знам, мисълта за хпфенс и ай-френдс ми тежи ужасно, предполагам, че и с другите е така и затова предпочитаме да забравим. ъх, нищо не помага
[14:04:03] Intoxicated.: да пусна ли това в общия чат?
[14:04:05] Dead.: нищо не я лекува тази рана
[14:04:11] Intoxicated.: не че има някой на линия, почти никога няма никой на линия
[14:04:21] Dead.: да, и изглежда така сякаш на никой не му пука
[14:04:28] Intoxicated.: да...
[14:05:04] Dead.: по-добре във форума да се пуска. в чата просто ще изчезне и пак никой няма да обърне внимание
[14:05:22] Dead.: а там все едно ще го издълбаем в камък
[14:05:31] Intoxicated.: в тоя чат няма никой, всички са напуснали
[14:05:34] Intoxicated.: ще направя нов
[14:05:36] Dead.: недей
[14:05:45] Intoxicated.: нов поне да пусна линка от форума
[14:05:47] Dead.: ужасно е досадно, очевидно хората не искат
[14:05:58] Dead.: когато са готови и когато искат, сами ще се върнат във форума
[14:06:03] Intoxicated.: и аз не искам да ме боли!
[14:06:20] Intoxicated.: но го приемам! Нека и те малко се опомнят какви са станали!
[14:06:49] Intoxicated.: ядосвам се
[14:06:57] Dead.: просто докато не узрее в теб, не можеш да направиш нищо... и всичко минава покрай очите ти, но не го осъзнаваш, защото не си готов. а ние очевидно не сме готови. всички все още бягат. но ще се върнат, почти съм сигурна...
[14:07:16] Dead.: точно като ранени животни сме
[14:07:19] Intoxicated.: никога нищо няма да е същото, дори приятелството
[14:07:26] Dead.: защо трябва да е същото
[14:07:35] Intoxicated.: не трябва
[14:07:39] Dead.: мхм
[14:07:42] Intoxicated.: но няма да има и частичка от онази топлина
[14:09:05] Dead.: аз винаги се ядосвам на себе си, като виждам каква съм била. прекалено сме променени. не пасваме на старите места. трябва светът да се променя заедно с нас. всичко трябва да се мени. ако се оставим, реката ще ни отведе до правилното място, всичко ще се нареди, ако не насилваме нещата, а просто ги оставим да текат, да текат, докато калта не се отмие и водата не стане бистра отново
[14:13:19] Dead.: колко се уморих...

Върнете се в началото Go down
Cruel Serenity
~БЕЗ ПАНИКА.~
~БЕЗ ПАНИКА.~



Female
Aries Rat
Възраст : 28
Дом : Ravenclaw
Брой мнения : 2740

Мъртви спомени. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъртви спомени.   Мъртви спомени. Icon_minitimeВто 02 Авг 2011, 13:04

С риск да прозвуча като кучка или някакъв друг цветущ епитет просто ще кажа какво мисля за всичко това. Не задължавам никого да го чете, още по-малко пък да коментира, а за заяждания изобщо не ми пука, ако трябва да съм честна.
Първо, радвам се, че някой най-сетне писа във форума. Не съм го забравила, понякога се сещам за всички хубави неща, свързани с него и с хората. Но пък от друга страна, не бих седнала да се занимавам отново. Ако някой толкова умира от желание за нещо като този форум - в момента се провежда регистрация за pottermore, който ще е по-добър от всичко, което успеем направим. Аз лично по форуми влизам ужасно рядко и дори не се регистрирам (сега съм главно из тъмблр, лол).
Другото което е, казвате, че сме "забравили приятелствата", един вид. Вярно, че не си пиша с всички, с които съм се запознала тук, но и досега поддържам активна връзка с някои от потребителите. Изобщо не ме бива в това да пиша първа на някого просто защото си мисля, че досаждам и това е защото когато някой ми пише на мен в повечето случаи съм заета и не искам да ми досаждат ииии мда. Но пък никога не съм отговаряла грубо на някой от форума, който като цяло е мил с мен - всъщност, ужасно се радвам, когато някой случайно се сети да ми пише.
И сега искам да кажа, че не разбирам защо Яна е участник в чата, при положение, че тя до голяма степен беше причина (заедно със Стилияна, доколкото помня) много от потребителите във форума да се изпокарат и много хора да не си проговорят отново. И именно поради това ми звучи доста странно точно тя (или "ти", в случай, че го прочете Яна) да критикува как Митко и аз сме управлявали частта от форума, която ни е била поверена. И отново - да напомням ли за периода, в който Яна и Стилияна бяха модераторки на раздела с героите? Може да се заблуждавате, че форума и хората в него са като "приказна гора", ако трябва да се изразявам и аз лигаво, обаче всъщност си беше доста зле. Сега като се замисля, горе-долу 50% от времето или се карахме за нещо, или си търсехме причини да се караме. И точно за това не ме е яд чак толкова. Създала съм прекрасни приятелства във форума с някои потребители, които продължават и до ден днешен, други пък са позабравени, но - хей, дори и Мона Лиза прашасва евентуално.
Това, което се опитвам да кажа, е, че вместо да правите забравянето на форума на някакъв драматичен проблем просто драснете по два реда на хората, с които искате да сте приятели (отново, предполагам) и не публикувайте чатове в забравен форум, просто според мен няма смисъл.

П.С. :

[14:06:20] Intoxicated.: но го приемам! Нека и те малко се опомнят какви са станали!
Аз нямам проблеми с това, което съм станала, и с риск да съм малко груба (а Юле, към теб не искам да бъда) ще кажа, че просто не ме познаваш толкова добре, за да ми казваш да се "опомня".
Върнете се в началото Go down
Heru_EldA
Професор по Елфология
Директор на Хогуортс




Female
Leo Rooster
Възраст : 30
Дом : Грифиндор
Галеони : Хилиардерка xD
Брой мнения : 1269

Мъртви спомени. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъртви спомени.   Мъртви спомени. Icon_minitimeЧет 04 Авг 2011, 11:39

Съжалявам, че отговарям чак днес, а също е и кофти че никой не е писал и може би чакате само аз да отговоря. Но сигурно липсата на активност явно свидетелства колко сме заети реално всички и колко сме свикнали към реалния живот, че да не можем да отделим някой час да седнем да споделим нещо помежду си. Не, форума никой няма желание и няма да бъде възъбновен в никакъв случай. Не знам и какво е pottermore, но определено ще е по-добро от нашето нищо неправене, но в никакъв случай няма да е по-добро от това, на което сме способни по-принцип да направим, ха Мъртви спомени. 459739 Наистина е много по-добре просто да напишеш едно "хеей, здрасти" на някой по чата, отколко тук. Поли, ти може би си единствения човек който наистина въобще не опознах и наистина знам, че не те познавам. Ние и нямаме за какво да си общуваме по-принцип. Просто различни интереси, но винаги си ме радвала и радваш като човек. Това съобщение не беше точно за теб. Аз се чудя къде зачезнаха Бо, Криси и Сти. На Бо няколко пъти й писах, и във фейсбук дори - никакъв отговор, все едно ме избягва. Странно? Ти, Севи и Митко най-често сте в скайп, но виждаш как никой не пише... и аз не знам какво да пиша. Може би трябва да си измислим някакво такова неангажиращо заниманийце, което да няма нищо общо с ХП, ама нещо, което да ни обединява. Ако ще и радио да е xD Беше куул.

Така... не знам дали прочете всичко горе, но никъде не се споменава че вие сте лошите, глупости. Точно се казва, че ние ВСИЧКИ се държахме отвратително с другите, че всички "бяхме слидеринци". А причината за изпокарването беше едно проклето есе. А форума си беше "приказна гора" когато го възстановихме след изтриването му. Когато всички бяхме екип, когато всяка вечер си пращахме мечоци и сърца, когато по цели нощи не спях за да направя поредното лого. Но не и преди 'смъртта му', когато аз за съжаление не бях и така и не разбрах какво е станало, но той очевидно малко по малко се разрушаваще от нас самите, защото ни стана тясно.

PS. Надявам се някой да реши да се включи в темата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Мъртви спомени. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Мъртви спомени.   Мъртви спомени. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Мъртви спомени.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
HpFans-Bg.com :: Добре дошли! :: Съобщения-
Идете на: