HpFans-Bg.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HpFans-Bg.com

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
 
ИндексPortalГалерияТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВходПророчески Вести

 

 Реформа на учебните предмети

Go down 
+5
Cruel Serenity
Dark_Queen
^^Blackrose^^
Sunflower.
Heru_EldA
9 posters

За или Против?
За
Реформа на учебните предмети I_vote_lcap78%Реформа на учебните предмети I_vote_rcap
 78% [ 14 ]
Против
Реформа на учебните предмети I_vote_lcap22%Реформа на учебните предмети I_vote_rcap
 22% [ 4 ]
Имам моя идея (напишете)
Реформа на учебните предмети I_vote_lcap0%Реформа на учебните предмети I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 18
 

АвторСъобщение
Heru_EldA
Професор по Елфология
Директор на Хогуортс




Female
Leo Rooster
Възраст : 30
Дом : Грифиндор
Галеони : Хилиардерка xD
Брой мнения : 1269

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeСря 08 Юли 2009, 08:06

Както се знае - всичко ново е добре забравено старо. В повечето случаи де =) Таа помните ли когато писах за едно правилно хогуортс училище като руските хогуортс сайтове? Таа така или иначе всички ги мързи да пишат уроци, или чакат ученици или не пускат уроци навреме, защо не се направи така: В самия сайт /бъдещ/ да се намират кабинетите по предметите. Демек за всеки предмет, отделно мини сайтче от по няколко странички. Там да ги има всичките уроци и учениците когато си искат, тогава си пишат домашните и за колкото време си искат. Когато пратят всички домашни от уроците или се спечелят минимален брой точки, тогава учителите дават тест или нещо такова и после ги записват във втори курс. Хем лесно за учениците, хем учителите имат работа само домашни да проверяват. И няма да се чакат определен брой ученици. Дано ме разбрахте де. Примерно да има задължителни предмети и ако иска, може за 1 седмица да си мине курса, ако иска и за година. Да има горе-долу някакви срокове де, че да има ваканции за преподавателите, ама това е общо взето. Съгласни?
Върнете се в началото Go down
Sunflower.
Piece from the Sun ^^
Piece from the Sun ^^
Sunflower.


Female
Aries Dog
Възраст : 30
Брой мнения : 799

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeСря 08 Юли 2009, 09:22

Ъм, Юле, аз още при първото предлагане на идеята, бях съгласна. Ама не мислиш ли, че като се предадат всички уроци на един път и даден потребител е редовен сега, но предава само 3 от домашните, например, а после спира да е редовен. Какво правим с останалите непредадени домашни? И да.. Знам, че не го обясних както трябва, дано да ме разберете... А и ако самия преподавател спира да бъде редовен и не преглежда останалите домашни? xD
Мда, не знам... По принцип ми харесва тая идея, ама има прекалено много въпросителни... Не знам...
Върнете се в началото Go down
Heru_EldA
Професор по Елфология
Директор на Хогуортс




Female
Leo Rooster
Възраст : 30
Дом : Грифиндор
Галеони : Хилиардерка xD
Брой мнения : 1269

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeСря 08 Юли 2009, 09:57

Ми като не си предава домашните, негов си проблем. Т.е няма да се вадят точки за това. Т.е сега е тпо задето от домовете се вадят точки заради някви дет са се записали на всичко и не предават. Там просто който си предаде, предаде и минава в следващия курс.
Върнете се в началото Go down
^^Blackrose^^
Слидеринка
Слидеринка
^^Blackrose^^


Female
Pisces Dog
Възраст : 30
Брой мнения : 288

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeНед 12 Юли 2009, 10:40

Според мен тази идея е много добра и изгодна за всички. В смисъл не всеки има време постоянно да пише домашни и да следи уроците, но когато намери нужната свобода, може да погледне, да напише всичко и да си премине. За да има пак ваканции може да се определят срокове- годината започва еди-кога си до еди-кога си. След това ще има ваканция от еди-кога си до еди-кога си и през ваканцията никой нищо няма да праща и няма да проверява. След това пак се започва и така... Мисля че идеята е превъзходна! Наистина е кофти, когато някой учител спре да влиза, но може да се измисли нещо по въпроса. Може да има заместник-професори, които когато преподавателят изчезне за повече от еди-колко си дни, да проверяват всичко нужно. Е, за тази цел трябва и съдействието на учениците, които да пазят някъде написаните домашни и тестове, за да не стане накрая "Ама аз писах, но не ми го провериха". Има си и минуси тази програма/ако мога така да я нарека/, но винаги има и такива.
Върнете се в началото Go down
Dark_Queen
Glitter In The Air ^^
Glitter In The Air ^^
Dark_Queen


Female
Libra Rat
Възраст : 27
Дом : Дома на честните и трудолюбивите. Хафълпаф!
Брой мнения : 1437

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeНед 12 Юли 2009, 23:37

Аз още при първото предлагане не бях съгласна и все още съм на това мнение. Не ми се пише наново всичко, но ще се опитам да измъдря нещо.
Форумът е РП училище, т.е. с учебни предмети, уроци, домашни. Много по-забавно е да е като истинския Хогуортс, за да "изживеем магията". Какъв е смисълът всички уроци и домашни да се пишат за един или да дена? Губи се "магията". Става едва ли не скучно.
И е нервещо да провериш десет домашни на по петнайсет, че и повече, ученика наведнъж. В предишната тема някой каза, че е по-забавно с врънкането за уроците, домашните, оценките. Еми, така си е. По-забавно е да се опитваш да си напишеш домашното бързо, но и хубаво, защото си забравил кога е крайния срок. А и във всяко домашно има РП. Ако седнеш да напишеш стотина домашни за всички предмети, на които си се записал и уроците към тях едно, че няма да имаш много идеи за РП, а и е досадно.
Плюс това (казах го и в старата тема) някои ученици влизат във форума от време на време само, за да си напишат домашните xD и понякога да напишат две мнения във Флууд зоната. Ако всички домашни се предадат наведнъж някои потребители ще влизат във форума веднъж годишно xD
Не знам дали се разбра нещо от бръщолевенето ми. Всичко казано горе с една дума е, че съм против. Е, с две, но... подробности...
Върнете се в началото Go down
http://harrypotterforum.nice-boards.net/index.htm
Cruel Serenity
~БЕЗ ПАНИКА.~
~БЕЗ ПАНИКА.~



Female
Aries Rat
Възраст : 28
Дом : Ravenclaw
Брой мнения : 2740

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeСря 22 Юли 2009, 07:58

за.
вярно, че ако не е така ще е по като в Хогуортс, но все пак хората си имат задължения, я се стегнете!
така е по-удобно, защото когато можем, тогава ще пишем домашните.
Върнете се в началото Go down
Immortelle.
[.Ghost freak.]
[.Ghost freak.]
Immortelle.


Female
Cancer Dog
Възраст : 29
Брой мнения : 134

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeЧет 23 Юли 2009, 07:12

Йъп. И аз съм 'за'.
Върнете се в началото Go down
nikolas
Хафълпафец
Хафълпафец
nikolas


Male
Gemini Dragon
Възраст : 35
Дом : Хафълпаф
Брой мнения : 1328

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeЧет 23 Юли 2009, 13:24

Определено За.
Върнете се в началото Go down
- Wishmaster
Напуснал.
Напуснал.
- Wishmaster


Male
Capricorn Rooster
Възраст : 30
Дом : ХафъЪълпафф
Галеони : неа пари баце, криза е !
Брой мнения : 226

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeЧет 23 Юли 2009, 13:54

Съгласен съм, обаче... Не мислите ли, че това с тея 'домашни' е досадно. В смисъл.. това е място предимно за забавление, предполагам, а не такова, което ще ни ангажира да пишем домашни или пък да учим допълнително уроци... ;)
Върнете се в началото Go down
Cruel Serenity
~БЕЗ ПАНИКА.~
~БЕЗ ПАНИКА.~



Female
Aries Rat
Възраст : 28
Дом : Ravenclaw
Брой мнения : 2740

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeЧет 23 Юли 2009, 21:47

ъъ че кой пък те кара да учиш? *рофл*
четеш от урока/интернет каквото ти трябва и тва е xD
и май вече е решено ?
10:1
Върнете се в началото Go down
^^Blackrose^^
Слидеринка
Слидеринка
^^Blackrose^^


Female
Pisces Dog
Възраст : 30
Брой мнения : 288

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeЧет 23 Юли 2009, 23:44

Е, то е място за забавление, но по какъв друг начин да си покачаме курса? Нали трябва да минаваме все пак и нагоре. А и както казаха преди мен, то не трябва да се учи. Просто си изпозлваш информацията, която ти е дадена или която си намерил/а и пишеш каквото е нужно. Никой не те кара да учиш уроците както в училище.
Върнете се в началото Go down
Jane Undead
Дрънкало
Дрънкало
Jane Undead


Брой мнения : 401

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeПет 24 Юли 2009, 02:50

Ако искате, да пробваме по този начин. Може пък да се окаже добра идея и да има повече ученици. Пък и за учителите изглежда по-удобно.
Върнете се в началото Go down
Dark_Queen
Glitter In The Air ^^
Glitter In The Air ^^
Dark_Queen


Female
Libra Rat
Възраст : 27
Дом : Дома на честните и трудолюбивите. Хафълпаф!
Брой мнения : 1437

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeПет 24 Юли 2009, 07:17

Аз още съм си против. И не знам за другите, но честно ви казвам, ще се измъча да напиша сто урока наведнъж и да проверя наведнъж двеста домашни xD, но както и да е.
И да попитам, ако това със сайтовете за учебни предмети не стане и има недоволни какво ще стане?
Върнете се в началото Go down
http://harrypotterforum.nice-boards.net/index.htm
Cruel Serenity
~БЕЗ ПАНИКА.~
~БЕЗ ПАНИКА.~



Female
Aries Rat
Възраст : 28
Дом : Ravenclaw
Брой мнения : 2740

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeПет 24 Юли 2009, 07:33

трябва да си много задръстен, за да не си доволен, все пак толкова труд се е хвърлил О.о
Върнете се в началото Go down
Heru_EldA
Професор по Елфология
Директор на Хогуортс




Female
Leo Rooster
Възраст : 30
Дом : Грифиндор
Галеони : Хилиардерка xD
Брой мнения : 1269

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeПет 24 Юли 2009, 12:54

Е то е ясно че никой не може да напише '100' урока наведнъж. В началото може и да се пускат по 1-2 и да има срокове за домашните, но после като свърши учебната година уроците си остават и не се прави всичко наново! О, всъщност сега ми щракна много интересна идея. Да има парола на всеки урок и който си напише домашното да получава паса и така да може да прочете следващия урок. Така ще си пишат домашните и няма да има любопитни копирачи. =)

П.С Ми то колко учебни години минаха, така че почти всеки има всичките уроци за първи курс поне.
Върнете се в началото Go down
Cruel Serenity
~БЕЗ ПАНИКА.~
~БЕЗ ПАНИКА.~



Female
Aries Rat
Възраст : 28
Дом : Ravenclaw
Брой мнения : 2740

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeСъб 25 Юли 2009, 04:58

Това за паролите е яко О.о
Върнете се в началото Go down
Dark_Queen
Glitter In The Air ^^
Glitter In The Air ^^
Dark_Queen


Female
Libra Rat
Възраст : 27
Дом : Дома на честните и трудолюбивите. Хафълпаф!
Брой мнения : 1437

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeНед 26 Юли 2009, 01:28

Heru_EldA написа:
като свърши учебната година уроците си остават и не се прави всичко наново

Ъм, но не е ли по добре през лятото и ваканциите уроците да не се виждат? Да се заключват или да има някаква парола, но да не са достъпни до учениците, а примерно само до учителите или админите?
Върнете се в началото Go down
http://harrypotterforum.nice-boards.net/index.htm
Heru_EldA
Професор по Елфология
Директор на Хогуортс




Female
Leo Rooster
Възраст : 30
Дом : Грифиндор
Галеони : Хилиардерка xD
Брой мнения : 1269

Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitimeНед 26 Юли 2009, 12:35

Ми може, що не. Но на мен лично ми е интересно да влизам в такива руски сайтове и да чета уроците без да правя нищо. Пък даже веднъж си мислех предварително да си напиша домашните та като се запиша да ми е по-лесно щот веднъж ме изгониха от едно такова училище заради непредаване на домашни. *ухил* А беше задължително да се запиша на няколко предмета.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Реформа на учебните предмети Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реформа на учебните предмети   Реформа на учебните предмети Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Реформа на учебните предмети
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
HpFans-Bg.com :: Добре дошли! :: Съобщения-
Идете на: